با حضور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی آیین معارفه رئیس سازمان بهزیستی برگزار شد

آیین معارفه معاون وزیر و رئیس سازمان بهزیستی کشور و تودیع رئیس سابق این سازمان با حضور مسئولان بلندپایه کشوری برپا شد.

 

آیین معارفه«وحید قبادی دانا» معاون وزیر و رئیس سازمان بهزیستی کشور و تودیع و تقدیر از خدمات ۴ساله رئیس سابق سازمان بهزیستی کشور «انوشیروان محسنی بندپی» بعد از ظهر امروز در سالن اجتماعات ستاد بهزیستی کشور برگزار شد.

این نشست با حضور«محمد شریعتمداری»وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی،« دکتر محسن سلمان نژآد» رییس دبیرخانه شورای ملی سالمندان کشور ، پیروز حناچی»شهردار تهران،برخی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی،جمعی از مسئولان سازمان های مردم نهاد فعال در حوزه بهزیستی،همکاران و مدیران کل ستادی و استانی بهزیستی و…. برپا شد که حضور و همراهی عده زیادی از همکاران قدیمی و دوستان رئیس سابق بهزیستی در این آیین، نکته ای در خور توجه و نشانه ای از محبوبیت وی است.

«حبیب الله مسعودی فرید»معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی به نمایندگی از همکاران حوزه ستاد و «عباس صادق زاده» مدیرکل بهزیستی استان کرمان به نمایندگی از همکاران استانی در این مراسم سخنرانی کردند.

صبر و استقامت،تواضع و فروتنی،خستگی ناپذیری،اخلاق مداری و خوش رویی صفاتی هستند که تمامی سخنرانان از این محاسن به عنوان خصوصیات بارز «محسنی بندپی» یاد کردند.

محمد شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی  در آیین  تودیع و معارفه رئیس سازمان بهزیستی با بیان اینکه در دولت یازدهم و دوازدهم شاهد کارنامه درخشانی از دولت در سازمان بهزیستی بودیم، افزود: آنچه در دوران پیشین در بهزیستی اتفاق افتاده امروز با سند و مدرک و هم از زبان شرکای اجتماعی سازمان به عنوان صاحبان اصلی آن قابل شنیدن است. افتخار می‌کنیم که در سازمان بهزیستی خدمت می‌کنیم و آقای بندپی مدیریت این سازمان را برای سال‌های متمادی بر عهده داشتند.
وی با بیان اینکه معتقدم خدمت در این سازمان نعمت الهی است اظهار کرد: ممکن است آقای قبادی دانا را همه حاضران به قدر کفایت نشناسند چرا که ایشان فردی دانشگاهی و فرهیخته و از چهره‌های جوان هستند.
وی افزود: با این وجود از بین ۱۵ نفری که از داخل و خارج سازمان برای این سمت مورد بررسی قرار گرفتند وجود وی را برای بهزیستی نافع تشخیص دادم و بعد از تایید رئیس جمهور حکم ریاست این سازمان را برای آقای قبادی دانا ابلاغ کردم.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی تصریح کرد: زمانی که پیشنهاد ریاست این سازمان را با آقای قبادی دانا در میان گذاشتم به او گفتم که من کلید بهشت را به شما تقدیم کردم و باید از فرصت حضور در این سازمان برای رستگاری استفاده کنیم. حضور در سازمان بهزیستی راه میان بر به بهشت است.
وی با تاکید بر اینکه مددجویان سازمان بهزیستی نیازمند نگاه ترحم آمیز نیستند تصریح کرد: آنها گاهی توانمندی‌های زیادی دارند. گاهی اگر افرادی که با ظاهر سالم را بررسی کنیم به این نتیجه می‌رسیم که این افراد از توان یابان نیز توانمندی‌های کمتری دارند.
 شریعتمداری گفت: نگاه به معلولان و توانخواهان نباید ترحم آمیز باشد و ما باید دین خود را ادا کنیم و وظیفه سنگین تری را بر دوش داریم.
وی با اشاره به اینکه از بین بردن فقر مطلق و ناهنجاری ها باید در دستور کار قرار گیرد گفت: باید بتوانیم مشاوره قبل از ازدواج و پس از ازدواج برای جلوگیری از طلاق را دائما اجرایی کنیم و برای اینکه تصادفات منجر به معلولیت نشود نکات ایمنی را رعایت کنیم و با کمک دستگاه های حمایتی با آسیب شناسی ریشه ای مشکلات را حل کنیم.
وی به شفاف سازی اشاره کرد و گفت: فعالیت های مان را باید به اتاق شیشه ای منتقل کنیم و اقدامات و اعتباراتی که تخصیص می دهیم باید به طور مشخص اطلاع دهیم.

وی با تاکید بر فعالیت سازمان بهزیستی در اتاق شیشه‌ای به منظور ایجاد شفافیت در روند فعالیت‌های این سازمان توضیح داد: با شفاف سازی در مورد منابع و فعالیت‌ها می‌توان از منابع محدود هم به درستی استفاده کرد. هیچ بهانه‌ای برای عدم شفافیت در وزارت رفاه پذیرفته نیست و این مسئله شامل حال بهزیستی نیز می‌شود.

شریعتمداری گفت: کار برای خدا، باندی، گروهی، حزبی و فرقه ای نیست.
وی گفت: باید بومی گزینی کنیم و نگاه قومیتی نداشته باشیم و همچنین با شایسته سالاری جوانگرایی کنیم.

شریعتمداری با تاکید بر جوان گرایی نیز توضیح داد: اگر چه عزیزان بازنشسته و دارای سوابق زیاد بر سر ما جای دارند اما باید از تجربیات آنها برای پیشبرد امور استفاده کنیم. جوان گرایی باید توسعه پیدا کند و جوانان در جایگاه‌های مشورتی و مطالعاتی از نظر یا تجربه‌ها استفاده کنند. با این کار امید به جامعه بر می‌گردد و حتی با منابع محدود کار جلو می‌رود.

 


۱۳۹۷/۱۰/۱۹، ۱۱:۵۰:۵۷       200
Facebook    Google    LinkedIn    Twitter

با کمک به هفت باغ مهربانی همیار سالمندان فرزانه باشیم

اهدا از طریق موبایل