پیاده‌روی 700 کیلومتری برای دیدار با پدربزرگ‌های زنجانی

مسعودجولایی اراکی، کوهنورد پیشکسوت کشورمان که شهرهای ایران را برای حضور در جمع سالمندان با پای پیاده سفر می‌کند، در هفت باغ مهربانی(خانه سالمندان زنجان) حضور و با آنها دیدار کرد.

به گزارش خبرگزاری فارس از زنجان، مسعود جولایی اراکی کوهنورد پیشکسوت کشورمان که شهرهای ایران را برای حضور در جمع سالمندان با پای پیاده سفر می‌کند، ظهر امروز با طی مسیر 700 کیلومتری در هفت باغ مهربانی(خانه سالمندان زنجان) حضور و با سالمندان زنجانی دیدار کرد.

 این کوهنورد پیشکسوت در جمع خبرنگاران با تاکید بر اینکه سالمندان را باید تکریم و منزلت آنها را همیشه حفظ کرد، گفت: 75 درصد مراکز نگهداری سالمندان در شهرهای مختلف کشورمان را از نزدیک دیده‌ام و زنجان چهلمین مقصد من بود که با دعوت هفت باغ مهربانی زنجان صورت گرفت.

مسعود جولایی اراکی با اشاره به اینکه شغل لوکوموتیورانی داشته و با همین شغل بازنشسته شده است، تصریح کرد: اما قطار زندگی من را در مسیری ارزشمند برای ترویج فرهنگ قدردانی و دلجویی از سالمندان قرار داده است.

 وی در رابطه با اتفاقاتی که وی را به این مسیر هدایت کرد، گفت: چند سال پیش مشکل جدی برای یکی از اعضای خانواده‌ام پیش آمد که هیچ کاری از ما برای کمک به وی ساخته نبود، یک روز در اوج ناامیدی در خیابان به پیرمردی برخورد کردم و ناخودآگاه از او تقاضا کردم که برایمان دعا کند. آن سالمند عزیز نیز با دست‌های لرزانی که روبه آسمان گرفته بود اشک‌ریزان دعا کرد. هنوز به خانه نرسیده بودم که به من خبر دادند آن مشکل حل شده است.

 کوهنورد پیشکسوت کشورمان با اشاره به اینکه  700 کیلومتر راه را برای دیدار با سالمندان زنجانی پیموده‌ام، افزود: هدف من این بود تا نشان دهم که از هر فاصله‌ای می‌توان این عزیزان را تکریم کرد و مردم همین شهر نیز در همین نزدیکی‌های محل اقامت خود می‌توانند به دیدار این عزیزان آمده و آنها را خوشحال کنند.

وی، هفت باغ مهربانی زنجان را یک مرکز کامل و خوب برای سالمندان توصیف کرد و افزود: هفت باغ مهربانی به معنای واقعی یک باغ مهربانی است که سالمندان در آن به خوبی و با آرامش زندگی می‌کنند.

شایان ذکر است، این ورزشکار پیشکسوت شعر نیز می‌گوید و با سبک خاصی که آن را اشعار کوهستان می‌نامد که در حدود 3 هزار بیت شعر دارد.

وی در رابطه با سبک شعری‌اش گفت: این اشعار درباره‌ کوهنوردی، طبیعت گردی و کوهستان است و سرشار از اصطلاحات رایج در این حوزه‌ها است.


۱۳۹۷/۱۰/۱۲، ۱۰:۱۲:۲۸       79
Facebook    Google    LinkedIn    Twitter

با کمک به هفت باغ مهربانی همیار سالمندان فرزانه باشیم

اهدا از طریق موبایل