ورود آقای جولایی کوهنورد مشهور ایرانی حامی سالمندان به زنجان برای حضور در جمع پدربزرگ‌های هفت باغ مهربانی در چهلمین مقصد خود

به گزارش موسسه خیریه هفت باغ مهربانی زنجان(خانه سالمندان)، مسعود جولایی کوهنورد پیشکسوت که شهرهای ایران را برای حضور در جمع سالمندان با پای پیاده سفر می‌کند، در هفت باغ مهربانی زنجان حضور یافت.

 جولایی با اشاره به اینکه  لوکوموتیوران بوده و در همین شغل بازنشسته شده است، تصریح کرد: اما قطار زندگی  وی را در مسیری ارزشمند برای ترویج فرهنگ قدردانی و دلجویی از سالمندان هدایت کرد.

 این کوهنورد پیشکسوت ظهر امروز در جمع خبرنگاران با تاکید بر اینکه سالمندان را باید تکریم و منزات آنها را همیشه حفظ کرد، گفت: 75 درصد مراکز نگهداری سالمندان در شهرهای کشور را از نزدیک دیده‌ام و زنجان چهلمین مقصد من بود که با دعوت هفت باغ مهربانی زنجان صورت گرفت.

 جولایی در رابطه با اتفاقاتی که وی را به این مسیر هدایت کرد، گفت: چند سال پیش مشکل جدی برای یکی از اعضای خانواده‌ام پیش آمد. هیچ کاری از ما برای کمک به وی ساخته نبود. یک روز در اوج ناامیدی در خیابان به پیرمردی برخورد کردم و ناخودآگاه از او تقاضا کردم که برایمان دعا کند. آن سالمند عزیز نیز با دست‌های لرزانی که روبه آسمان گرفته بود اشک ریزان دعا کرد. هنوز به خانه نرسیده بودم که به من خبر دادند آن مشکل حل شده است».

 وی با اشاره به اینکه  700 کیلومتر  راه را برای دیدار با سالمندان زنجانی پیموده‌ام، افز.د: هدف من این بود تا نشان دهم که از هر فاصله‌ای می‌توان این عزیزان را تکریم کرد و مردم همین شهر نیز در همین نزدیکی‌های محل اقامت خود می‌توانند به دیدار این عزیزان آمده و آنها را خشوحال کنند.

 این پیشکسوت ورزشی هفت باغ مهربانی زنجان را یک مرکز کامل و خوب برای سالمندان توسیف کرد و افزود: هفت باغ مهربانی به معنای واقعی یک باغ مهربانی است که سالمندان در آن به خوبی و با آرامش زندگی می‌کنند.

این ورزشکار پیشکسوت شعر نیز می گوید و با سبک خاصی که خودش اشعار کوهستان می نامدش 3 هزار بیت شعر دارد، وی در رابطه با سبک شعری‌اش گفت: «این اشعار درباره‌ی کوهنوردی، طبیعت گردی و کوهستان است و سرشار از اصطلاحات رایج در این حوزه ها می باشد».


۱۳۹۷/۱۰/۱۱، ۱۰:۰۹:۰۲       84
Facebook    Google    LinkedIn    Twitter

با کمک به هفت باغ مهربانی همیار سالمندان فرزانه باشیم

اهدا از طریق موبایل