ضرورت توجه به نیازهای سالمندان در استان زنجان/ ۱۰ درصد جمعیت استان زنجان را سالمندان تشکیل می‌دهند

مدیرعامل موسسه خیریه هفت باغ مهربانی زنجان با اشاره به روند سیر جمعیت به سوی سالمندی گفت: با توجه به این موضوع نیازهای سالمندان باید مورد توجه قرار گیرد.

به گزارش موج رسا; صمد علیپور امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه موسسه خیریه هفت باغ مهربانی زنجان(خانه سالمندان) از زمان آغاز رسمی فعالیت‌های خود سعی کرده تا در بخش‌های مختلف برای سالمندان گام بردارد، اظهار کرد: این موسسه خیریه در سال 1395 که نخستین سال فعالیت خود بود، نسبت به انجام عملیات عمرانی در مرکز نگهداری سالمندان زنجان اقدام کرد.
مدیرعامل موسسه خیریه هفت باغ مهربانی زنجان(خانه سالمندان) با اشاره به اینکه انجام عملیات عمرانی با هدف فراهم سازی محیط استاندارد و مطلوب برای سالمندان عزیز زنجان بوده است، تصریح کرد:  سال ۱۳۹۵، مبلغی معادل ۵۵۰ میلیون تومان برای اقدامات عمرانی در مرکز نگهداری سالمندان هزینه شده است.
وی با بیان اینکه پس از استانداردسازی محیط و ایجاد برخی امکانات برای سالمندان در این مرکز،  ایجاد انگیزه برای زندگی بهتر سالمندان در سال 1396 جزو برنامه‌های اصلی این مووسسه خیریه قرار گرفت، گفت: در همین راستا تابستان سال 1396 کلاس‌های آموزش نقاشی با حضور یکی از استادان به نام این رشته برگزار و آثار پدربزرگ‌های این مرکز در نمایشگاهی در دانشگاه تحصیلات تکمیلی علوم پایه زنجان به نمایش عموم درآمد.
علیپور با تاکید بر اینکه برگزاری برنامه‌هایی از جمله کلاس‌های نقاشی، سفالگری، نقاشی بر روی شیشه، ورزش صبحگاهی و غیره به صورت هفتگی و ماهانه برای سالمندان در این مرکز برگزار می‌شود، گفت: با هدف جلب مشارکت عمومی و ایجاد فضایی شاد و همچنین برگزاری برنامه‌های فرهنگی موسسه هفت باغ مهربانی زنجان در مناسبت‌های مختلف مذهبی و شادی جشن‌های مناسبتی برگزار و ماهانه نیز برای پدربزرگ‌های متولد هر ماه، جشن تولد گرفته می‌شود.
مدیرعامل موسسه خیریه هفت باغ مهربانی زنجان(خانه سالمندان) در پایان با تاکید بر لزوم همکاری همه آحاد جامعه و به ویژه دستگاه‌ها برای پیشبرد امور برنامه‌های مرتبط با سالمندان، خاطرنشان کرد: جامعه ایران در حال حرکت به سوی سالمندی است و این موضوع ضرورت توجه بیش از پیش به این قشر از جامعه در کشور را یادآور می‌شود.
علیپور در پایان اظهار کرد: ۱۰ درصد جمعیت استان زنجان سالمندانی متشکل از سالمندان مستقل، نیمه مستقل و وابسته هستند و برای آن دسته از سالمندان وابسته باید فضا ایجاد شود.


۱۳۹۷/۰۹/۰۵، ۱۴:۱۶:۴۲       98
Facebook    Google    LinkedIn    Twitter

با کمک به هفت باغ مهربانی همیار سالمندان فرزانه باشیم

اهدا از طریق موبایل