همایش پیاده روی سالمندان

به مناسبت روز جهانی سالمند، پیش از ظهر امروزهمایش پیاده روی سالمندان در بوستان شهریار پردیس برگزار شد.

 

همایش پیاده روی سالمندان، با مشارکت اداره بهزیستی، شبکه بهداشت و درمان و اداره ورزش و جوانان شهرستان پردیس به منظورتکریم سالمندان شهر پردیس در هفته سالمند برگزار شده است.

عاطفه درخشان دارا، معاون توسعه منابع و پشتیبانی و جوانان اداره ورزش و جوانان شهرستان پردیس، ضمن تبریک روز سالمند گفت: اداره ورزش و جوانان در راستای حمایت از ورزش و سلامت سالمندان برگه‌های تخفیف استفاده از اماکن ورزشی را در اختیار آنها قرار می‌دهد و برای ایجاد ایستگاه ورزش صبحگاهی ویژه سالمندان برنامه ریزی کرده است.

معصومه نعیمی، رئیس اداره بهزیستی شهرستان پردیس نیز اظهار داشت: تکریم سالمندان مختص به یک هفه نیست، با دعوت از سالمندان در برنامه‌های مناسبتی ارزشمند بودن آنها را یادآور شویم.

وی در ادامه افزود: در هفته بزرگداشت سالمندان روز نهم مهر ماه غرفه‌های سلامت سالمندان در میدان عدالت پردیس دایر می شود و در این غرفه ها تست رایگان قند خون، تست فشار و آموزش‌ مسائل مربوط به سلامت و بهداشت از سالمندان توسط کارشناسان شبکه بهداشت و درمان به رایگان انجام و در پایان معاینات با شاخه های گل از آنها تکریم می‌شود.

معاون شبکه بهداشت و درمان شهرستان پردیس هم در این همایش گفت: سالمندان با تشکیل پرونده در مراکز بهداشت و درمان شهرستان می توانند از خدمات رایگان این مرکز استفاده کنند.

دکتر پروانه موسوی با اشاره به خدمات مراکز بهداشت اظهار داشت: آزمایش فشار و قند خون، کنترل دیابت، ارائه برنامه تغذیه سالم، راهنمایی برای فعالیت جسمی سالمندان با توجه به محدودیت های جسمی و حرکتی، غربال‌گری سرطان سینه و دهانه رحم برای خانمها و غربال‌گری سرطان روده بزرگ برای آقایان در این مراکز برای سالمندان از خدماتی است که توسط این مراکز انجام می‌شود.

وی عنوان کرد: کارشناسان ما در شبکه بهداشت و درمان اصول تغذیه درست دوران سالمندی را با توجه به شرایط جسمی به آنها آموزش می‌دهند و مشاوران روان شناسی این مرکز در صورت تمایل سالمندان، به آنها در خصوص مشکلاتی نظیر افسردگی، اضطراب، ارتباطات فردی و… به آنها کمک می‎کنند.

لازم به ذکر است در حاشیه این همایش از سالمندان آزمایش فشار و قند خون گرفته شد و به چند نفر از سالمندان ورزشکار به قید قرعه هدایایی تقدیم شد.


۱۳۹۷/۰۷/۰۸، ۱۴:۳۳:۲۱       145
Facebook    Google    LinkedIn    Twitter

با کمک به هفت باغ مهربانی همیار سالمندان فرزانه باشیم

اهدا از طریق موبایل