دیدار مدیران هفت باغ مهربانی زنجان با حجت‌ الاسلام مسعود صفی یاری مدیرکل تبلیغات اسلامی استان زنجان

به گزارش موسسه خیریه هفت باغ مهربانی زنجان، دیدار مدیران هفت باغ مهربانی زنجان با حجت‌ الاسلام مسعود صفی یاری مدیرکل تبلیغات اسلامی استان زنجان برگزار شد.

این دیدار در ادامه دیدارهای مدیران هفت باغ مهربانی با دستگاه‌ها، نهادها و ادارات دولتی و ... استان زنجان برگزار شد که در آن راه‌های همکاری دو جانبه در راستای توسعه فرهنگ توجه به سالمندان و بسط هرچه بیشتر این موضوع در جامعه بحث و تبادل نظر شد.

در این جلسه توضیحاتی پیرامون وضعیت سالمندی در کشور و استان زنجان و جایگاه و عملکرد هفت باغ مهربانی زنجان از سوی مدیران هفت باغ مهربانی ارائه و راه‌های همکاری دو جانبه در رابطه با این موضوع بررسی شد.

در ابتدای این جلسه  محسن عطائیان از مدیران هفت باغ مهربانی توضیحاتی پیرامون وضعیت سالمندی در کشور و استان زنجان و جایگاه و عملکرد هفت باغ مهربانی زنجان ارائه و اظهار کرد:  در افق سال 1430 و با توجه به نرخ باروری جمعیت 60 سال و 60 سال به بالای ایران 33 درصد خواهد بود که همین موضوع اهمیت و لزوم توجه به قشر سالمندان را ضروری می‌کند.

مدیر مشارکت‌های مردمی هفت باغ مهربانی زنجان با اشاره به اینکه آمادگی برای برنامه‌ریزی در حوزه سالمندان با توجه به افزایش جمعیت سالمندی موضوعی ضروری است، گفت: زنجان دارای حدود 10 درصد جمعیت سالمندی است که هفت با مهربانی در مرحله نخست برنامه‌های خود برای 2 هزار و 500 نفر برنامه دارد که همین موضوع ضرورت نگاه به سالمندان را بیش از پیش برجسته می‌کند.

وی با بیان اینکه هفت باغ مهربانی زنجان برنامه‌های خود را برای عموم سالمندان برنامه‌ریزی کرده است، ابراز کرد: هفت باغ مهربانی از سال 1395 اقدامات خود را در حوزه سالمندان آغاز کرده است.

حجت‌ الاسلام مسعود صفی یاری در دیدار با مدیران هفت باغ مهربانی زنجان با بیان اینکه موسسه هفت باغ مهربانی زنجان در حوزه سالمندان کاری جهادی را آغاز کرده است، اظهار کرد:  در این موسسه خیریه اقدامات قابل تقدیری صورت گرفته است.

وی با بیان اینکه در آموزه‌های دینی ما روش برخورد با طفل تا سالمندان مشخص شده است، تصریح کرد: سبک زندگی اسلامی را باید با همه ابعاد برای خود تشریح کنیم.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان زنجان با اشاره به اینکه در کنار توجه به حوزه سالمندان باید موضوع ایران جوان را نیز دید و به آن توجه کرد، ابراز کرد: سیاست نظام جوان ماندن ایران است که رهبری معظم انقلاب نیز بر این موضوع تاکید دارند.

صفی‌یاری با بیان اینکه از سبک مدیریت اسلامی باید وارد جامعه شده و اسلام همه دستورالعمل‌ها را موثرتر و فراگیرتر دارد، گفت: بحث کهنسالی را می‌توان در مدیریت اسلامی بحث کرد و سالمندان باید در وهله نخست در کنار خانواده‌های خود باشند.

وی با اشاره به اینکه توصیه تربیتی داریم که فرزند باید در دامن مادر تربیت و سالمندان نیز در بستر خانواده حضور داشته باشند، خاطرنشان کرد: خانه سالمندی حرکت بسیار خوبی است و خدمات سالمندی باید در کنار خانواده‌های به این افراد ارائه شود.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان زنجان با بیان اینکه غرب به زنان نگاه ابزاری دارد و همان گونه که در جوامع غربی خانواده‌ها از هم پاشیده در ایران نیز به دنبال هدف قرار دادن کانون خانواده‌ها دارند، تصریح کرد: خدمات در محل به سالمندان در دستورکار قرار گیرد و رویکرد خدمات سالمندی در خانه جواب خواهد داد.

صفی‌یاری با تاکید بر اینکه فرهنگ تکریم سالمندان باید به شکل درست خود صورت گیرد، افزود: تکریم بزرگترها و پدربزرگ و مادربزرگ‌ها باید در بستر خانواده انجام شود.


۱۳۹۷/۰۳/۰۵، ۱۵:۱۰:۱۹       233
Facebook    Google    LinkedIn    Twitter

با کمک به هفت باغ مهربانی همیار سالمندان فرزانه باشیم

اهدا از طریق موبایل