دیدار مدیران هفت باغ مهربانی زنجان با مریم رشتچی مدیرکل آموزش و پرورش استان زنجان

به گزارش موسسه خیریه هفت باغ مهربانی زنجان، دیدار مدیران هفت باغ مهربانی زنجان با مریم رشتچی مدیرکل آموزش و پرورش استان زنجان برگزار شد.

این دیدار در ادامه دیدارهای مدیران هفت باغ مهربانی با دستگاه‌ها، نهادها و ادارات دولتی و ... استان زنجان برگزار شد که در آن راه‌های همکاری دو جانبه در راستای توسعه فرهنگ توجه به سالمندان و بسط هرچه بیشتر این موضوع در جامعه بحث و تبادل نظر شد.

در این جلسه  محسن عطائیان مدیر مشارکت‌های مردمی هفت باغ مهربانی توضیحاتی پیرامون وضعیت سالمندی در کشور و استان زنجان و جایگاه و عملکرد هفت باغ مهربانی زنجان ارائه و راه‌های همکاری دو جانبه در رابطه با این موضوع بررسی شد.

عطائیان با تاکید بر نقش آموزش و پرورش در بحث فرهنگ‌سازی در بین جامعه دانش‌آموزی و توجه به موضوع سالمندان، تصریح کرد: موسسه هفت باغ مهربانی کانون پیشاهنگان مهربانی را تشکیل داده تا دانش‌آموزان را هرچه بیشتر با فرهنگ سالمندی و پدربزرگ‌ها و مادربزرگ‌ها آشنا کند.

وی با اشاره به اینکه موسسه هفت باغ مهربانی کتاب آموزگار زندگی را برای اولیا و دانش‌آموزان در دست طراحی داشته تا آنها را بیشتر با سالمندی و فرهنگ آن آشنا کند، گفت: بازنشستگان و سالمندان ما توانایی‌های بسیاری دارند که باید از آنها به بهترین شکل ممکن استفاده کرد.

در این دیدار مریم رشتچی مدیرکل آموزش و پرورش استان زنجان با اشاره به اینکه همه ما روزی به سن سالمندی خواهیم رسید، اظهار کرد: هدف آموزش و پرورش آگاه‌سازی جامعه در رابطه با حوزه سالمندی است.

وی با بیان اینکه آموزش و پرورش از جامعه گسترده‌ای برخوردار است، تصریح کرد: انسجام بین موسسات خیریه در زنجان با توجه به تعداد بالای آنها، لازم است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان زنجان با استقبال از پبشنهاد موسسه خیریه هفت باغ مهربانی در تشکیل اتحادیه‌های خیریه در استان زنجان، گفت: این ایده، پیشنهاد بسیار خوبی است که از سوی هفت باغ مهربانی داده شده است.

رشتچی در پایان به نیازهای سالمندی و افراد بازنشسته اشاره و بر ضرورت توجه هرچه بیشتر به نیازهای افراد در این سن تاکید کرد.

 


۱۳۹۷/۰۲/۲۷، ۰۹:۲۰:۵۰       219
Facebook    Google    LinkedIn    Twitter

با کمک به هفت باغ مهربانی همیار سالمندان فرزانه باشیم

اهدا از طریق موبایل