دیدار مدیران هفت باغ مهربانی با آقای رسول سهرابی قائم مقام صدا و سیمای مرکز زنجان

به گزارش موسسه خیریه هفت باغ مهربانی، دیدار مدیران هفت باغ مهربانی زنجان با آقای رسول سهرابی قائم مقام صدا و سیمای مرکز زنجان برگزار شد.

این دیدار در ادامه دیدارهای مدیران هفت باغ مهربانی با دستگاه‌ها، نهادها و ادارات دولتی و ... استان زنجان برگزار شد که در آن راه‌های همکاری دو جانبه در راستای توسعه فرهنگ توجه به سالمندان و بسط هرچه بیشتر این موضوع در جامعه بحث و تبادل نظر شد.

در این جلسه  محسن عطائیان از مدیران هفت باغ مهربانی توضیحاتی پیرامون وضعیت سالمندی در کشور و استان زنجان و جایگاه و عملکرد هفت باغ مهربانی زنجان ارائه و اظهار کرد: انجام امور فرهنگی یکی از محورهای کاری هفت باغ مهربانی در حوزه سالمندان است.

وی با بیان اینکه برای بازنشستگان و سالمندان در حال حاضر برنامه جامعی وجود ندارد، خاطرنشان کرد: با توجه به جمعیت سالمندی و افزایش روز افرون این قشر، موسسات فعال در حوزه سالمندی باید افزایش پیدا کند.

در ادامه این جلسه سید عبدالمجید هاشمی عضو هیأت مدیره هفت باغ مهربانی توضیحاتی پیرامون تحویل خانه سالمندان در سال 1395 و اقدامات صورت گرفته در این مرکز ارائه کرد و گفت: فضای سبز در این مرکز  توسعه یافته و خوشبختانه روحیه سالمندان هفت باغ مهربانی در این دو سال گذشته افزایش پیدا کرده است.

الناز امین مدیر مرکز نگهداری هفت باغ مهربانی زنجان نیز در این جلسه با بیان اینکه حس ترحم از خانه سالمندان برداشته شده است، اظهار کرد: سالمندان به هم صحبتی و برنامه های سرگرمی و خنده نیاز دارند.

وی با بیان اینکه روحیه سالمندان به خوبی افزایش پیدا کرده است، گفت: نخستین نمایشگاه نقاشی پدربزرگ ها سال گذشته به همت هفت باغ مهربانی در دانشگاه تحصیلات تکمیلی علوم پایه زنجان برگزار شد.

مدیر مرکز نگهداری هفت باغ مهربانی با تاکید بر اینکه در حال حاضر همه در این مرکز یک خانواده شده‌اند، گفت: در این مرکز به دنبال ایجاد روحیه و افزایش آن در بین پدربزرگ‌ها هستیم.

در این دیدار رسول سهرابی با بیان اینکه زنجان شهر شور و شعور حسینی است، اظهار کرد: موسسات خیریه زیادی در این شهر فعالیت داشته که بازخورد بسیار خوبی نیز در جامعه دارد.

وی با اشاره به اینکه کار بسیار خوبی در هفت باغ مهربانی زنجان آغاز شده که جای تقدیر دارد، تصریح کرد: طی سال‌های گذشته نگاه چندان مثبتی به سالمندان وجود نداشته در حالی که در کشورهای دیگر بازنشستگان مورد تکریم هستند .

قائم مقام صدا و سیمای مرکز زنجان با بیان اینکه ارتباط با رسانه برای پیشبرد امور و فرهنگ سازی در زمینه سالمندان بیشتر شده و دو طرفه شود، ابراز کرد: در این زمینه می‌توان با فیلم کوتاه، انیمیشن، برنامه‌های گفت‌وگو محور و ... فرهنگ سازی خوبی انجام داد.

سهرابی در پایان با اشاره به اینکه از شیوه‌های مختلفی برای تبلیغات و توجه به حوزه سالمندان باید مورد استفاده قرار گیرد، اظهار کرد:بحث ایجاد خانه باغ سالمندان برای بانوان نیز موضوع بسیار خوب یاست و ما نیز به این مهم کمک خواهیم کرد.


۱۳۹۷/۰۲/۰۲، ۱۲:۲۴:۳۹       186
Facebook    Google    LinkedIn    Twitter

با کمک به هفت باغ مهربانی همیار سالمندان فرزانه باشیم

اهدا از طریق موبایل