هر ۷ دقیقه یک سالمند در آمریکاو انگلیس یخ می زند

زمستان های نه چندان سرد در آمریکا و اروپا تلفات زیادی روی دست دولت های بی تفاوت این کشورها می گذارد. قربانیان اصلی این وضعیت فقرا، زنان و سالمندان هستند.

به گزارش جهان نیوز ؛ هیپوترمی  یا اوپاگرمایی، یک بیماری عمومی است که به دنبال آن، بدن دچار کاهش دما می شود و این موضوع به تمامی اندام ها آسیب رسانده و موجب اختلال در کارکرد آن ها می شود. در وضعیت هیپوترمی، متابولیسم گلوکز کاهش یافته و در نتیجه اسیدوز متابولیک  رخ می دهد. چنانچه شرایط مذکور تداوم داشته باشد می تواند به مرگ موجود زنده منتهی شود  . معمولا با آغاز فصل زمستان و پدیدار شدن امواج سرمای طاقت فرسا، شاهد گسترش هیپوترمی و مرگ افراد در اثر سرمای شدید در اقصی نقاط جهان هستیم.

هیپوترمی زمانی رخ می دهد که دمای بدن کمتر از ۳۵ درجه سانتیگراد شود.
۴۴.۹ درصد از مرگ ومیر افراد بالای ۶۵ سال در اثر هیپوترمی است.
اگرچه به طور اغراق آمیز مطالب و مباحثی در خصوص پیشرفت کشورهای غربی؛ به ویژه کشورهای اروپایی و آمریکای شمالی در میان نخبگان ذکر می گردد و در مواردی تلاش می شود تا از نقایص و ضعف های این کشورها اغماض و عبور گردد، لیکن آمار بالای افرادی که سالیانه به واسطه سرمای شدید در این کشورها جان می سپارند، به تنهایی، پرده های این اغراق ها و گزافه گویی ها را کنار می زند و ما را تا حدودی با شرایط این جوامع بیشتر آشنا می کند.
تلفات سرمای شدید در آمریکا
گزارش های «مرکز ملی آمار سلامت»  ، یکی از شاخه های سی دی سی (مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری)  که تحت نظر وزارت بهداشت ایالات متحده فعالیت می کند حاکی از آن است که طی سنوات ۲۰۰۶ تا ۲۰۱۰ میلادی، افزون بر ۶۲۵۰ نفر در ایالات متحده در اثر سرمای شدید جان باخته اند.


date_range ۱۳۹۶/۱۱/۲۳، ۱۰:۰۴:۵۴       visibility 125
Facebook    Google    LinkedIn    Twitter

با کمک به هفت باغ مهربانی همیار سالمندان فرزانه باشیم