دیدار مدیران هفت باغ مهربانی زنجان با مدیرکل بیمه سلامت استان زنجان

به گزارش موسسه خیریه فرزانگان سالمند زنجان، در راستای توسعه همکاری های هفت باغ مهربانی زنجان برای اشاعه فرهنگ نیکوکاری و توجه به قشر سالمندان و بررسی‌ راه‌های همکاری دیداری با مدیرکل بیمه سلامت استان زنجان برگزار شد.

در ابتدای این جلسه محسن عطاییان مدیر مشارکت‌های مردمی هفت باغ مهربانی زنجان با ارائه آماری از افزایش جمعیت سالمندان در کشور و استان زنجان، اظهار کرد: موسسه خیریه هفت باغ مهربانی با هدف پر کردن مفید اوقات فراغت سالمندان و توجه به این قشر  برنامه‌ریزی‌های خود را در آینده پیش خواهد برد.

وی با اشاره به اینکه راه‌اندازی خانه باغ بانوان سالمندان زنجان در دستور کار موسسه خیریه هفت باغ مهربانی قرار دارد، تصریح کرد: همچنین ارائه خدمات به سالمندان در منزل نیز از دیگر برنامه‌های در دستور این موسسه خیریه است.

در ادامه این جلسه الناز امین مدیر مرکز نگهداری هفت باغ مهربانی نیز با بیان اینکه حس ترحم در هفت باغ مهربانی نسبت به پدربزرگ‌ها دیگر وجود ندارد، اظهار کرد: ما برای پدربزرگ‌ها در این مرکزکلاس‌های نقاشی و سفالگری برگزار کرده و به صورت مفید اوقات فراغت آنها را پر می‌کنیم.


 همچنین خدیجه ابراهیم خانی مدیرکل بیمه سلامت استان زنجان با اشاره به اینکه گسترش تعداد سالمندان در یک جامعه نشان از قهقرا رفتن آن جامعه است، اظهار کرد: حداقل حقوق یک شهروند برخورداری از امکانات خوب و برخورداری از امکانات بهداشتی و ... است.

وی با بیان اینکه ما باید به جایگاه یک سالمند در اجتماع اهمیت دهیم، گفت: سالمند باید احساس کند نقشی در جامعه داشته و مفید است.

مدیرکل بیمه سلامت استان زنجان با بیان اینکه در سال‌های گذشته 65 سال به بالا را سالمند می‌نامیدند، ابراز کرد: در حال حاضر 50 ساله را در حکم یک جوان می‌نامند.

ابراهیم خانی با بیان اینکه سالمندان باید احساس مثبت بودن داشته باشد، گفت: بیش از 80 درصد آمار بازنشستگان بر اساس اعلام سازمان بازنشستگی سن 50 سال را دارند که این موجب تاسف است چرا که این افراد گنجینه گرانبهایی از تجریه هستند.


date_range ۱۳۹۶/۱۱/۱۲، ۰۹:۱۱:۴۸       visibility 120
Facebook    Google    LinkedIn    Twitter

با کمک به هفت باغ مهربانی همیار سالمندان فرزانه باشیم