هفت باغ مهربانی مرکز قابل قبولی به لحاظ مراقبت‌ها و نگهداری است

 

به گزارش مؤسسه خیریه فرزانگان سالمند زنجان، سید مرتضی خاتمی عصر امروز در حاشیه بازدید از هفت باغ مهربانی زنجان(مرکز نگهداری سالمندان) در جمع خبرنگاران استان با بیان اینکه سالمندان ما بیشتر از این عددی هستند که در مراکز استان‌ها نگهداری می‌شوند، اظهار کرد: تعداد آنها از تعداد فعلی نیز بیشتر خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه پلان ما بیشتر مستبصر کردن خانواده‌ها به چگونگی مراقبت از سالمندان خود تا پایان عمر بوده تا یک عضو مفید خانواده باقی مانده و بتوانند از تجارب آنها استفاده کنند، تصریح کرد: بر این اساس هدف نخست ما این نیست که مراکز نگهداری سالمندان را توسعه دهیم.

نماینده مردم ماهنشان، ایجرود و بوغداکندی در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه زمینه مذهبی و دینی ما نیز ایجاب می‌کند تا این خواسته در جامعه جا افتد، خاطرنشان کرد: در درجه بعدی حتما باید نگاه توسعه‌گرانه داشته باشیم با این پلان که بخش خصوصی آمده این مراکز را تقبل کرده و هزینه‌هایی را نیز دولت تقبل خواهد کرد.

خاتمی در ادامه با اشاره به بازدید خود از هفت باغ مهربانی(مرکز نگهداری سالمندان زنجانی) گفت: این مرکز، مرکز قابل قبولی به لحاظ مراقبت‌ها و نگهداری است.

وی با اشاره به اینکه امیدواریم خانواده‌ها بیشتر اهتمام داشته باشند و از بزرگ‌های خود که ولی نعمت آنها نیز هستند نگهداری و بتوانند از تجارب آنها استفاده و آنها را تا آخر مفید برای جامعه نگهداری کنند، ابراز کرد: از آنچه در کشورهای توسعه یافته در جریان است تا حدود زیادی به لحاظ برنامه‌ریزی عقب هستیم.

نماینده مردم ماهنشان، ایجرود و بوغداکندی در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه این مهم ایجاب می کند تلاش مضاعفی داشته باشیم، خاطرنشان کرد: مجلس شورای اسلامی و به ویژه کمیسیون بهداشت و درمان درصدد این موضوع است تا این فرهنگ را در جامعه نهادینه کند که مراقبت از سالمندان در خانواده نهادینه شود.

خاتمی در پایان اظهار کرد: در درجه بعدی باید برنامه‌ریزی در سطوح بالا و در وزارت‌خانه‌های ذیربط برای نقابل با سونامی سالمندان شکل گرفته و قوت گیرد.

انتهای پیام/73016


date_range ۱۳۹۶/۱۰/۱۰، ۱۰:۴۳:۲۰       visibility 112
Facebook    Google    LinkedIn    Twitter

با کمک به هفت باغ مهربانی همیار سالمندان فرزانه باشیم