جشن یلدای مهربانی در هفت باغ مهربانی(خانه سالمندان) زنجان برگزار می‌شود

مدیر مرکز نگهداری هفت باغ مهربانی (سالمندان زنجان) گفت: با هدف توسعه فرهنگ تکریم سالمندان جشن یلدای مهربانی در کنار پدر بزرگ‌های هفت باغ مهربانی زنجان برگزار می‌شود.

به گزارش خبرگزاری فارس از زنجان، الناز امین پیش از ظهر امروز در جمع خبرنگاران با بیان اینکه مؤسسه خیریه هفت باغ مهربانی برنامه‌های مختلفی را برای سالمندان برگزار می‌کند، اظهار کرد: پر کردن مفید اوقات فراغت سالمندان یکی از این برنامه‌ها است.

وی با اشاره به برگزاری دوره‌های آموزشی نقاشی و سفالگری برای سالمندان مرکز هفت باغ مهربانی زنجان، تصریح کرد: دوره آموزش نقاشی برای سالمندان زنجانی توسط شهرزاد اصولی از نقاشان به نام کشور برگزار و در نمایشگاهی در دانشگاه علوم پایه تحصیلات تکمیلی زنجان طی چند روز به معرض نمایش گذاشته شد.

مدیر مرکز نگهداری هفت باغ مهربانی (سالمندان زنجان) در ادامه از برگزاری جشن‌های مناسبتی در این مرکز و برگزاری جشن ویژه شب یلدا برای پدربزرگ‌های این مرکز خبر داد و گفت: این جشن با عنوان "جشن یلدای مهربانی در کنار پدر بزرگ‌های هفت باغ مهربانی" با هدف توسعه فرهنگ تکریم سالمندان و حفط آداب و سنن قدیمی استان زنجان و با حضور مردم برگزار خواهد شد.

امین با بیان اینکه جشن شب یلدای ویژه پدربزرگ‌های زنجانی، روز پنج‌شنبه 30 آذرماه و از ساعت 15 تا 18 عصر در مرکز نگهداری سالمندان واقع در کیلومتر 5 جاده آمادگاه، برگزار می‌شود، گفت: مردم خیر و نوع‌دوست زنجانی همیشه در مراسم‌های مناسبتی از جمله جشن تولد پدربزرگ‌ها و ... این مرکز حضور سبز و پررنگی داشته‌اند.

وی با بیان اینکه برنامه‌های مختلفی برای جشن شب یلدای پدربزرگ‌های هفت باغ مهربانی زنجان در نظر گرفته شده است، تصریح کرد: اجرای جشن‌های آئینی، حافظ‌خوانی و شاهنامه خوانی توسط پدربزرگ‌ها، اجرای موسیقی زنده محلی و موسیقی شاد، نقاله خوانی و اجرای سنن دیرینه زنجانی‌ها در شب یلدا از جمله برنامه‌های در نظر گرفته شده برای این جشن است.

مدیر مرکز نگهداری هفت باغ مهربانی (سالمندان زنجان) با تاکید بر اینکه مردم خیر زنجان همیشه یار و حامی این مرکز بوده و در مراسم‌های مختلف بسیار پررنگ حضور داشته‌اند، خاطرنشان کرد: مردم نوع‌دوست و هشمهریان زنجانی می‌توانند کمک‌های نقدی و غیرنقدی خود را به این مرکز تحویل دهند.


date_range ۱۳۹۶/۰۹/۲۷، ۱۶:۴۵:۳۷       visibility 80
Facebook    Google    LinkedIn    Twitter

با کمک به هفت باغ مهربانی همیار سالمندان فرزانه باشیم