برگزاری برنامه ورزش همگانی برای سالمندان زنجانی به صورت هفتگی

مدیرعامل مؤسسه خیریه فرزانگان سالمند زنجان(هفت باغ مهربانی) گفت: بر اساس برنامه‌ریزی انجام شده برنامه ورزش همگانی برای سالمندان زنجانی به صورت هفته‌ای دو یا سه جلسه در این مرکز برگزار می‌شود.

صمد علیپور پیش از ظهر امروز در جمع خبرنگاران استان زنجان با بیان اینکه مؤسسه خیریه فرزانگان سالمندی برنامه‌ریزی خوبی را برای ارتقای سلامت سالمندان انجام داده است، اظهار کرد: یکی از این اقدامات برنامه ورزش همگانی برای این قشر است.

وی با تاکید بر اینکه ورزش نقش بسیار مهمی را در افزایش سلامت قشر سالمندی ایفا می‌کند، تصریح کرد: با افزایش سن در انسان تغییرات فیزیولوژیکی در بدن رخ می‌دهد.

مدیرعامل مؤسسه خیریه فرزانگان سالمند زنجان(هفت باغ مهربانی) با اشاره به برگزاری جلسه‌ای با مدیرکل ورزش و جوانان استان زنجان، گفت: بعد از این جلسه مقرر شد تا ورزش همگانی برای سالمندان در مرکز هفت باغ مهربانی زنجان برگزار شود.

علیپور با بیان اینکه یک مربی رسمی ورزش همگانی از سوی اداره کل ورزش و جوانان استان زنجان برای ورزش سالمندان زنجانی در نظر گرفته خواهد شد، ابراز کرد: بر اساس برنامه‌ریزی انجام شده این مربی هفته‌ای دو یا سه جلسه در مرکز حضور خواهد داشت.

وی با تاکید بر اینکه سلامت افراد در قشر سالمندی از اهمیت بالایی برخوردار بوده و مخاطرات خاص خود را دارد، تصریح کرد: از همین رو یک مربی کاربلد و متخصص کار ورزش همگانی سالمندان را بر عهده خواهد داشت.

مدیرعامل مؤسسه خیریه فرزانگان سالمند زنجان(هفت باغ مهربانی) در پایان با اشاره به اینکه این مرکز با هدف توسعه فرهنگ نیکوکاری و توجه به قشر سالمندان تشکیل شده است، گفت: سونامی سالمندی در ایران در راه است و از همین رو توجه و برنامه‌ریزی برای این قشر در آینده از اهمیت بالایی برخوردار است.

 


date_range ۱۳۹۶/۰۷/۱۹، ۱۰:۲۸:۴۷       visibility 94

با کمک به هفت باغ مهربانی همیار سالمندان فرزانه باشیم