همایش بررسی تاثیر ورزش در تندرستی و سلامت بازنشستگان با سخنرانی رئیس هیأت پزشکی ورزشی استان زنجان

رئیس هیأت پزشکی ورزشی استان زنجان:
خود مراقبتی لازمه زندگی سالم در دوران سالمندی است
رئیس هیأت پزشکی ورزشی استان زنجان با تاکید بر اینکه با خود مراقبتی می‌توان زندگی سالمی را در دوران سالمندی داشت، گفت: تغذیه، فعالیت حرکتی مناسب و بهداشت روانی، الگوی زندگی سالم است.

صدیقه دهنایی در همایش بررسی تاثیر ورزش در تندرستی و سلامت بازنشستگان با اشاره به اینکه دوران میانسالی یکی از بهترین دوران زندگی هر انسانی است، اظهار کرد: در این دوران انسان برای پرداختن به امور زندگی خود فرصت بسیار مناسبی در اختیار دارد.

وی با تاکید بر اینکه یک انسان اگر به فکر خانواده است باید ابتدا به خود توجه کند، تصریح کرد: سالمندان و بازنشستگان نیز باید همانند جوانان برای دوران زندگی خود برنامه‌ریزی داشته باشند

رئیس هیأت پزشکی ورزشی استان زنجان با تاکید بر مهم بودن نگرش و انگیزه افراد در زندگی، گفت: مهم‌ترین موضوعی که موجب نشاط و شادابی در یک فرد می‌شود، ورزش است.

دهنایی با بیان اینکه مهمترین عاملی که سلامتی میانسالان و سالمندان را به خطر می‌اندازد، سیگار و مصرف مشروبات الکلی است، تصریح کرد: مفاصل سالمندان در دوران سالمندی و بازنشستگی به دلیل کارکرد عمر، حساس بوده و از این رو باید در نشستن این افراد دقت شود.

وی با تاکید بر اینکه با خود مراقبتی می‌توان زندگی سالمی را داشت، ابراز کرد: تغذیه، فعالیت حرکتی مناسب و بهداشت روانی الگوی زندگی سالم است.

رئیس هیأت پزشکی ورزشی استان زنجان با بیان اینکه تغییر الگوی زندگی به دلیل پیشگیری از بیماری‌ها، کاهش هزینه‌های اقتصادی، کاهش نابسامانی‌های خانوادگی، کاهش هزینه‌های تحمیلی به دولت و کاهش مصرف بی‌رویه دارو در جامعه مهم است، تصریح کرد: چابکی انسان از سن ۲۴ سالگی کاهش پیدا می‌کند.

 


date_range ۱۳۹۶/۰۷/۱۷، ۱۱:۲۲:۲۱       visibility 87

با کمک به هفت باغ مهربانی همیار سالمندان فرزانه باشیم