مرکز نگهداری سالمندان زنجان(هفت باغ مهربانی) فضای سبز مطلوبی در اختیار سالمندان قرار داده است

پریسا طالع سه‌شنبه شب در حاشیه بازدید از مرکز نگهداری سالمندان هفت باغ مهربانی در زنجان با اشاره به حرکت جامعه به سمت سالمندی اظهار کرد: همین موضوع توجه بیش از پیش به این قشر را افزایش می‌دهد.
وی با اشاره به اینکه اطلاعات 10 میلیون خدمات گیرنده بهزیستی در سامانه این سازمان ثبت شده است، خاطر نشان کرد: از این تعداد 612 هزار نفر سالمند هستند.
رئیس گروه آمار سازمان بهزیستی کشور اضافه کرد: این جمعیت سالمندی به نشانه حضور در مراکز نگهداری نبوده و شامل همه افراد دریافت کننده خدمات از بهزیستی می‌شود.
طالع با اشاره به اینکه بهزیستی گسترش و توسعه مراکز نگهداری روزانه را در دستور کار خود دارد، عنوان کرد: در سطح کشور 36 هزار نفر در این مراکز، خدمات دریافت می‌کنند.
وی افزود: فضای خانه سالمندان در استان زنجان به دلیل گستردگی از مطلوبیت بیشتری نسبت به نمونه‌های مشابه خود در استان تهران برخوردار است.
رئیس گروه آمار سازمان بهزیستی با تاکید بر اینکه تنها سازمان بهزیستی متولی امور سالمندان نیست، تصریح کرد: سایر دستگاه‌ها نیز باید در این زمینه ورود پیدا کنند.
طالع تاکید کرد: شهرداری‌ها و وزارت بهداشت از جمله دستگاه‌های موثر در موضوع ایجاد محیط دوستدار سالمند در جامعه است و وزارت بهداشت باید برای توانمند کردن این افراد در جامعه تلاش کند.


date_range ۱۳۹۶/۰۶/۲۲، ۱۳:۰۶:۴۸       visibility 164

با کمک به هفت باغ مهربانی همیار سالمندان فرزانه باشیم