سرآغاز موسسه خیریه هفت باغ مهربانی

  

تاریخچه فعالیت موسسه خیریه هفت باغ مهربانی زنجان

رسول اكرم (ص)

" فرد سالخورده در ميان خانواده اش همچون پيامبر در ميان امتش مي باشد "

موسسه خیریه هفت باغ مهربانی زنجان برای توسعه اندیشه نیکوکاری و بسیج آحاد مردم مهربان زنجان برای میزبانی از سالمندان عزیز تاسیس یافته تا به بهانه های مختلف گلریزانی از مهربانی مردم زنجان را نثار قدمهای مادران و پدران سالمند بکنند.

گروهی از تجار و بازرگانان و صاحبان صنایع و معادن به عنوان بانیان موسسه ، در فروردین سال 1394 بقصد قرب الهی پیمان مقدس خدمت به سالمندان را در میان خود منعقد نمودند و با رویکرد مشارکت مردمی و اخذ مجوز از مراجع ذیربط ، موسسه خیریه هفت باغ مهربانی زنجان را تاسیس نمودند. بانیان موسسه پس از جلسات متوالی با مسئولین محترم اداره کل بهزیستی استان زنجان ، ایجاد هفت باغ مهربانی را با در اختیار گرفتن مرکز نگهداری سالمندان زنجان در فروردین ماه 1395 آغاز نمودند.

موسسه خیریه فرزانگان سالمند ( هفت باغ مهربانی ) این مرکز با 70 نفر سالمند مرد را تحویل گرفته و با تعمیرات اساسی آسایشگاه ها ، سرویس  غذا خوری و بهداشتی و با استقرار تجهیزات مدرن ، نسبت به توسعه و تجهیز محوطه برای گذران اوقات فراغت عزیزان سالمند گامی کوچک ولی موثر به نام راه مهربانی را برداشته  و با تقویت امور بهداشتی ، درمانی و تغذیه امانتداری امین برای مردم فهیم و فرهیخته ای باشند که با قلب مهربان خویش در این راه قدم گذاشته اند.

موسسه امیدوار است این راه را با اهتمام مجدانه اعضای هیات امنا و همراهی مشفقانه مردم بزرگوار و مهربان زنجانن با موفقیت طی نماید.

اهداف مؤسسه : ارائه خدمات مراقبتی، توانبخشی و مددکاری اعم از شبانه روزی، روزانه و در منزل و همچنین تکریم جایگاه سالمندان، فراهم سازی زمینه های نشاط و شور اجتماعی، ترویج روحیه شادی و انبساط خاطر در سالمندان، برنامه ریزی برای گذراندن اوقات فراغت سالمندان، خارج نمودن سالمندان از انزوای اجتماعی و تشویق به فعالیت در مشارکت های اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی.

روش اجرای هدف :

  1. تامین فضا ، مکان و دفتر کاری مناسب برای نگهداری و ارائه خدمات به سالمندان .
  2. اخذ مجوز لازم از مراجع ذی صلاح .بالاخص بهزیستی استان .
  3. فراهم نمودن زمینه های مناسب برای ارتقا سطح آگاهی و امور فرهنگی و ورزشی سالمندان .
  4. فراهم کردن بستر مناسب برای پرهیز از منزوی شدن سالمندان .
  5. فراهم آوردن زمینه های مناسب برای تغذیه مناسب و متناسب با دوره سالمندی .
  6. فراهم اوردن مکان مناسب و امکانات مناسب تفریحی ، رفاهی ، ورزشی برای سالمندان .
  7. فرهنگ سازی در جامعه برای بالا بردن سطح رفاه سالمندان .
  8. جلب حمایت و مشارکت ادارات بازنشستگی ، کانون های بازنشستگی ، نهادهای مردمی و خیریه مربوطه ، اصناف ، افراد نیکوکار و مراکز غیر دولتی سالمندان در استان زنجان .
  9. بهره گیری از پتانسیل ، تجربه و مدیریت بازنشستگان و سالمندان .
  10. سایر امور مرتبط.

با کمک به هفت باغ مهربانی همیار سالمندان فرزانه باشیم

اهدا از طریق موبایل