طرح هفت باغ مهربانی

رئیس هیأت مدیره مؤسسه خیریه فرزانگان سالمند زنجان :
تعداد باغ‌های مهربانی در زنجان به 7 باغ افزایش می‌یابد

ماخذ : خبر گزاری فارس ( 95/07/12 )
رئیس هیأت مدیره مؤسسه خیریه فرزانگان سالمند زنجان گفت: تلاش می‌شود تعداد باغ‌های مهربانی در زنجان به هفت باغ افزایش یابد.

به گزارش خبرگزاری فارس از زنجان، ابراهیم جمیلی یکشنبه‌شب در مراسم تکریم سالمندان اظهار کرد: نحوه زندگی انسان‌ها مهم است و اینکه از لحظه بیداری چه میزان به فکر انجام فعالیت‌های خیر باشیم.

وی با اشاره به همکاری مجید فرخی فرماندار شهرستان زنجان در زمینه آغاز فعالیت باغ مهربانی در زنجان عنوان کرد: ایده نام این باغ نیز توسط نماینده ولی فقیه در استان زنجان به نام باغ مهربانی نام نهاده شده است.

رئیس هیأت مدیره مؤسسه خیریه فرزانگان سالمند زنجان با با بیان اینکه باغ مهربانی شهر زنجان دارای ظرفیت 70 نفر است، عنوان کرد: این در حالی است که نیاز این شهر بالای 700 نفر است.

جمیلی با بیان اینکه سونامی سالمندی در پیش است، تصریح کرد: باید به تعداد مهدهای کودک کنونی خانه‌های سالمند داشته باشیم.

رئیس هیأت مدیره مؤسسه خیریه فرزانگان سالمند زنجان خاطر نشان کرد: تلاش داریم تعداد باغ‌های مهربانی در زنجان به هفت باغ برسد.

وی با اشاره به اینکه باید فرهنگ سالمندی تغییر یابد، افزود: باید واژه سالمندی از نیازمندی تفکیک شود.

رئیس هیأت مدیره موسسه خیریه فرزانگان سالمند زنجان با بیان اینکه باید خانه‌های سالمند محلی برای زندگی‌ کردن نه زنده ماندن تعریف شود، عنوان کرد: باید بستر لذت بردن افراد سالمند در محیط باغ‌های مهربانی فراهم شود.

جمیلی با اشاره به اینکه باغ مهربانی به همت اتاق بازرگانی استان زنجان سامان گرفته است، اضافه کرد: تاکنون قریب به 6 میلیارد ریال اعتبار برای احداث این باغ صرف شده است.

وی با اشاره به حضور کادر خدماتی و درمانی مجرب در این باغ عنوان کرد: کارشناس تغذیه نیز برای نظارت بر سلامت سالمندان در نظر گرفته شده است.

رئیس هیأت مدیره مؤسسه خیریه فرزانگان سالمند زنجان با اشاره به اینکه هر یک از این افراد در طول زندگی و عمر با عزت انسان‌های بزرگی بودند، افزود: می‌توان از تجربه این افراد برای تعالی و تصمیم‌گیری‌ها استفاده کرد.

جمیلی با اشاره به اینکه این باغ آماده فعالیت داوطلبانه خیرین در این مرکز است، افزود: کمک‌های داوطلبانه در این باغ به صورت سازمان یافته صورت می‌‌گیرد.

وی از ممانعت از هر گونه فیلمبرداری در باغ مهربانی خبر داد و افزود: این اقدام با هدف تکریم کرامت انسانی افراد برنامه ریزی شده است.

با کمک به هفت باغ مهربانی همیار سالمندان فرزانه باشیم

اهدا از طریق موبایل